Helyismereti adatbázis

Az adatbázis feltöltés alatt, kérlek látogass vissza minél hamarabb.

1848-1849-es Forradalom és Szabadságharc (Emléktábla)
Készítette: Minya Gábor békési kőfaragó | megtekintve: 873 alkalommal
Kiállító: Békés Megyei Önkormányzat Közgyűlése | Békés Város Képviselő-testülete
Anyaga: Márvány
Kiállítás dátuma: 2013.03.15.
Lelőhely: Békés, Jantyik Mátyás u. 21.

Emlékszöveg

Az
1848-1849-es Forradalom és Szabadságharc
165. évfordulójának emlékére,
Ünnepi Megyegyűlés keretében, elhelyezte,
A Békés Megyei Önkormányzat Közgyűlése
És Békés Város Képviselő-testülete.
2013. március 15. napján.

Életrajz, történet

2013. március 15-én ünnepelte Békés város az 1848-1849-es szabadságharc és forradalom 165. évfordulóját. Az ünnepi beszédet Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, országgyűlési képviselő tartotta. A megemlékezést Ünnepi Megyegyűlés követte a Kecskeméti Gábor Kulturális-, Sport- és Turisztikai Központban.
A forradalom és szabadságharc 165. évfordulója kapcsán, az ünnepség zárásaként Békés Megye Önkormányzata és Békés Város Képviselő-testülete nevében emléktábla avatásra került sor.
A táblaavató beszédet a Békés Megyei Önkormányzat nevében a közgyűlés alelnöke, Kónya István tartotta.
Az emléktábla a forradalom és szabadságharcnak állít emléket, az esemény 165. évfordulóján. Az emléktábla érdekessége, hogy bal oldalán Békés megye címere, míg jobb oldalán Békés város címere látható.

Forrás

• Békési Újság XXI. évf. (2013) 6. sz. p. 2.