Szil Ágnes könyvbemutatója az 89. Ünnepi Könyvhéten

Feltöltve: 2018.May.30 ( Sz ) 16:13 | megtekintve: 149 alkalommal
Az esemény kezdetének időpontja: 2018.Jun.05 ( K ) 16:30

2018. június 5-én, kedden 16.30 órakor várjuk önöket Szil Ágnes Életünk legszebb napja című prózakötetének bemutatójára

A könyvet első alkalommal a szerző városában, Békésen mutatják be. A szerzővel és a könyv szerkesztőjével, Barlog Károllyal Pál-Kovács Sándor, a sorozat társszerkesztője beszélget.

"Az Életünk legszebb napja szinte mindegyik szövegében dominálnak a hátrahagyott, de teljes egészében fel nem dolgozott múlt képei, alapfogalmai, rögeszméi. Emellett számos novella kulcsfogalma a devalváció, ezzel együtt alapfeltevésük, hogy a korábbi, fényes állapotok nem hozhatók vissza, az értékekhez nem lehet visszatérni, csak az marad számunkra, hogy fájdalmasan emlékezhetünk rájuk. Mindezekkel együtt sem tekinthetjük Szil Ágnes kötetét borúlátónak, mert a megannyi szépre csiszolt költői kép, hasonlat és az írónőtől megszokott fanyar, ámde hihetetlenül felszabadító humor – ha szabad ilyen elszálltan fogalmaznunk – ünneppé teszi az olvasást." (részlet a fülszövegből)

A kötet a helyszínen kedvezménnyel megvásárolható.

A rendezvény az NKA és a Fiatal Írók Szövetsége támogatásával jön létre