Te is lehetsz királyfi! Te is lehetsz királylány!

Feltöltve: 2011.Apr.21 ( Cs ) 15:03 | megtekintve: 2609 alkalommal
Az esemény kezdetének időpontja: 2011.Apr.19 ( K ) 10:30

"Te is lehetsz királyfi! Te is lehetsz királylány!" címmel tartott biblioterápiás bemutató foglalkozást a Békés Városi Püski Sándor Könyvtár gyermekkönyvtárában 2011. április 19-én Sóron Ildikó bilioterapeuta, az Országos Idegennyelvű Könyvtár tájékoztató könyvtárosa (osztályvezetője), a műKINCSvadászat című olvasásfejlesztési program ötletgazdája.

A program kezdetén Sóron Ildikó röviden szólt a bibilioterápia lényegéről, a módszer során alkalmazható szépirodalmi művek, mesék, fejlesztő, gyógyító hatásáról.

Ezután a Baky utcai és a Jantyik utcai tagóvoda egy-egy csoportja biblioterápiás mesefoglalkozáson vehetett részt.

A bemutató foglalkozások után az érdeklődő óvodapedagógusok, pedagógusok és könyvtárosok kötetlen beszélgetésen vettek részt, ahol megvitatták a foglalkozásokon látottakat, elmondták tapasztalataikat és kérdéseket tettek fel az előadónak. Beszéltek többek között arról, hogy milyen irodalmi művekkel lehet a leghatékonyabban dolgozni, mely korosztályok körében alkalmazható a módszer és hogy hol folyik jelenleg Magyarországon biblioterapeuta képzés.